משווים חבילות, בוחרים ומשלמים פחות!

טיפים ומאמרים

שלום לך וברוכים הבאים לאיזור 'הטיפים' והמאמרים….

פינה זאת נועדה על מנת להדגיש מה חשוב וכדאי לבדוק בטרם בוחרים מסלול\מבצע. לבדוק ממה המסלול מורכב ומה בדיוק מקבלים בעת ההצטרפות?…

כאמור כל הנאמר הינו בגדר המלצה ויש להיוועץ עם מומחה מוסמך בטרם קבלת החלטה…. קריאה פוריה , צוות האתר.

אינטרנט בייתי– האינטרנט הבייתי מורכב מ-2 אלמנטים. הראשון – ספק אינטרנט והשני שירותי תשתית אינטרנט.

בישראל ישנם שלל חברות של ספקיות אינטרנט כגון : בזק בינלאומי, נטוויז'ן, פרטנר ועוד…

תשתיות אינטרנט מתחלקות רק בין 2 חברות : הוט ( תשתית כבלים) ואו בזק ( תשתית adsl).

ניתן להצטרף לשירותי ספק אינטרנט בנפרד ולשירותי תשתית אינטרנט בנפרד, וישנה גם אפשרות להתחבר למסלול במסגרת ה'שוק הסיטונאי'. בו כאמור מקבל הלקוח, את אותו שירות דרך חשבונית אחת ולא מפוצלת ( אחת לתשתית והשניה לספק) ולרוב במחיר עדיף מאשר לרכוש בנפרד את 2 השירותים. שילב זה נקרא 'בנדל'. הלקוח גם מקבל שירות מחברה אחת במידת הצורך ולא בנפרד משתיהן.

מהירות הגלישה מושפעת גם מטיב שירותי התשתית והספק ובנוסף מציוד הקצה ( מחשב\סלולר\טאבלט).

בטרם סוגרים עיסקת הצטרפות לאינטרנט הבייתי מומלץ לוודא, לשאול ולבדוק:

לכמה זמן המחיר המוצע? ומה קורה בתומו?

האם זה כולל ציוד קצה להתחברות( ראוטר\מודם)?

עלות התקנה? ומועדי התקנה אפשריים? לוודא שאכן המתקין יגיע כשתהיו (ולא לפני או אחרי….)


הצטרפות לחברת סלולר-  'שוק' הסלולר הינו התחום הנפיץ ביותר, שכן בעת המעבר מחברה לחברה כל שיש לעשות הוא להחליף פיזית את כרטיס ה'סים' במכשיר.

בישראל ישנן שלוש חברות סלולר גדולות- פלאפון- סלקום- פרטנר . ושאר החברות ה'וירטואליות': גולן טלקום, הוט מובייל, יופון ועוד… 'מתארחות' על אותן תשתית של חברות הסלולר ה'גדולות', כלומר אם תצטרף לחברת הוט מובייל – בגלל שלהוט מובייל אין פריסה סלולר , אנטנות, משלהן טיב הקו שתקבל הוא תלוי איכות הקו בחרה המארחות. ( סלקום ופרטנר לסרוגין ובהתאם לאזורך בארץ , זהו ההסכם של הוט מובייל לדוגמא)

בטרם סוגרים עסקת הצטרפות לחברת סלולר, מומלץ לוודא, לשאול ולבדוק:

 • האם הסים ( sim-card) הוא בתשלום?
 • האם השליחות עולה כסף?
 • מהו גודל 'חבילת הגלישה' ומה קורה בעת חריגה ממנה? ( כמובן אם ישנן עלויות, במה זה כרוך?)
 • מה קורה כשאנחנו בחו"ל? ולאיזה מדינת ניתן לחייג חינם במסגרת המבצע( אם ניתן) וכיצד עושים זאת.

( ישנה אפשרות לחסום את חיוגים למספר שעולים כסף או אפשרות לשלוח הודעות סמס בתשלום ותמונה כדי למנוע חיובים ואי נעימויות בהמשך..)


בחלק הבא נרחיב עבור חבילות YES\ HOTסלקוםTV\ ופרטנרTV- ניגע בנושא הטכנולוגיות, התוכן והציוד בכל חברה. מה תועלות והחסרונות בה.

 

 1. YES

YES

yes הוא המותג של חברת די.בי.אס שירותי לווין (1998) בע"מ המספקת שירותי טלוויזיה רב-ערוצית באמצעות הלוויינים עמוס 2 ו-עמוס 3.

חברת די.בי.אס שירותי לווין (1998) בע"מ המפעילה את yes נמצאת בבעלות שתי חברות אם שבשליטת איש העסקים שאול אלוביץ'-חברת בזק המחזיקה ב-49.1% מהמניות, וחברת יורוקום המחזיקה ב-50.1 ממניות DBS, ובין היתר באמצעות חברת אינטרנט גולד – קווי זהב גם ב-30.96% ממניות בזק

 

ליס יש מספר ממירים. לכל סוג ממיר יש מראה משלו וייחודיות המאופיינת רק לו.

ממיר רגיל yes

הממיר הכי בסיסי בYES בממיר אפשר לצפות במגוון הערוצים הרב שמציעה yes ומאפשר כמו כן להזמין תוכניות מסוימות באמצעות לוח השידורים האלקטרוני של yes אשר נותן ללקוח תזכורת מספר דקות לפני תחילת התוכנית. לפני שהחברה השיקה את שירותי ה-VOD שלה החברה ביצעה בממיר זה ניסוי אך כיום הוא לא נתמך בשירות  הVOD

yesHD

ממיר בסיסי שמאפשר צפייה בשידורי HD ושימוש בשירות ה-VOD של החברה.

yesMax

הממיר כולל נפח דיסק של 160GB  ,הממיר משווק עם ממשק חדש וגם עם שירות VOD.

yesMaxTOTAL

לאחר הכרזת Yes על שירות ה-VOD הוחלף ממיר YesMaxHD ב-YesMaxTotal. לממיר התווסף שירות ה-VOD של yes מסוג OTT ‏ (Over The Top), כלומר מבוסס על חיבור לאינטרנט ולא על תווך השידור הרגיל של הממיר.

yes Quattro

ממיר חדש בשם Quattro שכולל 1TB  אחסון, הם הקלטה ב-4 ערוצים בו זמנית וצפייה בערוץ חמישי, שירות Prime  Time שמאפשר הקלטה של שני ערוצים שהצופה יבחר בשעות הפריים טיים לשבוע וממשק חדש ועדכני.

yes Ultra

ממיר חדש בשם Yea Ultra אשר מאפשר צפייה בתכנים באיכות 4k  פי 4 ממיר רגיל

הממיר בעל יכולת הקלטה של 6 ערוצים בו זמנית בנוסף לערוץ צפייה שביעי ויכולת הקלטה עתידית של ערוצים נוספים.

Global Search

שורת חיפוש לאיתור מהיר ונוח של כל
התכנים ש-
yes לנו להציע!
לחצו על הכפתור הכחול מכל מסך והשתמשו במקשי השלט בעברית או באנגלית כדי למצוא את התכנים האהובים עליכם!

Start Over

פספסתם את התחלת הסרט או הסדרה האהובה עליכם? פשוט תריצו לאחור!
עם שירות Start Over תוכלו להתחיל לראות כשנוח לכם!
השירות מאפשר צפייה בתוכן המשודר כעת או ב-2 התכנים הקודמים בערוץ וזמין בכל

ערוצי הבית של yes (סדרות, סרטים ו-yesדוקו).

 

yesPrimeTime

שירות ההקלטה המתקדם שלנו, כבר בפנים!
שירות חדשני המאפשר לחזור אחורה בזמן ולצפות בכל תכני ה-yesPrimeTime שבוע אחורה ללא צורך בתכנון מקדדים ובשני ערוצים לבחירה!
תוכל להקליט את שעות השיא (24:00 – 18:00) או שעות אחרות שתבחר ולצפות במה שפספסת.בדרך כלל מקליט את ערוץ 10,22 אוטומטית

מושגים YES

שירות MultiRoom yes

מאפשר צפייה בתכנים המוקלטים שלכם ובתכני ה – VOD מכל ממיר תומך בבית, ולא רק בממיר שממנו הוקלטה או הוזמנה התוכנית. באמצעות שירות זה ניתן להתחיל לצפות בחדר אחד ולהמשיך את הצפייה מחדר אחר, ובדיוק מאותה הנקודה. השירות ניתן על גבי ממירי yesQuattro ,yesMaxTotal ו – yesHD.

 

YES STREAMER

שירות המאפשר צפייה בוידאו, מוזיקה ותמונות הקיימים במחשב האישי והאינטרנט על מסך הטלוויזיה באמצעות ממיר ה-yesMaxTotal וללא צורך בהתקנת ציוד נוסף. השירות עובד על תשתית האינטרנט של ה-VOD
וזאת ע"י הורדת אפליקציה למחשב האישי ,התקנה מתבצעת באופן עצמאי ע"י הלקוח.
לקבלת עזרה ניתן לפנות בטלפון ל- 2080*

 

YES GO

שירות yesGO כולל צפייה בעשרות ערוצים ואלפי תכני VOD לצפייה מיידית בכל זמן, בכל מקום מהמחשב, מהסמארטפון ומהטאבלט.

* התכנים הזמינים בשירות הינם בהתאם לחבילת התכנים במנוי.

שירות yesGO ניתן בחינם לכל לקוחות yesניתן לרשום לשירות משתמש ראשי אחד ומשתמש משני אחד.
ללא קשר לכמות המשתמשים ניתן לצרף לשירות 3 מכשירים.
ניתן לצפות בתכנים במכשיר אחד כל פעם.

 

YES PRIME TIME:

לראשונה בישראל ורק בYES  שירות חדשני המאפשר לחזור אחורה בזמן ולצפות בכל תכני הPRIME TIME שבוע אחורה ללא צורך בתכנון מראש (מקליט שבוע אחורה).

 

YES GO KISD:

שה מאפשרת לילדים צפייה בערוצי התוכן של  yesGO Kids-עולם תוכן שלם ומגוון המותאם לגילאי 2-6  עם כ- 3,000 תכני חינם בעברית שמעניק חווית צפייה מלאה ועשירה עם התכנים הכי פופולאריים היום לילדים והכולל בין השאר את הערוצים: דיסני ג'וניור, ניק ג'וניור, הופ! ובייבי ותוכניות רבות כגון: "דורה", "יובל המבולבל", "מועדון החברים של מיקי", "אומי זומי, "תותית", "תומס הקטר", זאת  בנוסף לתכנים חינוכיים מעולם yes" עם מי לגדול".

כל התכנים באפליקציה הינם בעברית או מדובבים לעברית.

 

יתרונות : yesGO Kids מעניק פתרון לנסיעות ארוכות וחופשות בארץ ובחוץ לארץ ומאפשרת הורדת תכנים למכשיר האישי לצפייה מאוחרת ללא תלות באינטרנט, כך שגם במקומות בהם לא קיים חיבור לאינטרנט יוכלו הילדים ליהנות מהתוכן האהוב והמוכר. במסגרת האפליקציה יכולים ההורים להגביל את זמן הצפייה עבור הילד, כמו כן, ניתן להגדיר רשימת ניגון המורכבת מהתכנים האהובים לצפייה רצופה   ללא פרסומות

VOD

שירות ה-VOD של yes עולה 34.90 ₪ בחודש.

בשירות כיום 30,000 תכנים – 50% מהם בחינם

 

עולמות תוכן ה– VOD  של yes

 • יותר מ- 1000 תכניות לייפסטייל בחינם
 • יותר מ- 1000 תכניות ברוסית בחינם
 • יותר מ- 800 סרטים וסדרות דוקו בחינם

ספריית 24/7 –מעל 1000 סרטים בחינם

 • מגוון סרטים המתחדשים מידי יום
 • ניתן להזמין סרטים ללא הגבלה

 

yesBinge צפייה מרתונית – חינם

 • ספריית ענקית המציעה מעל 110 סדרות מהטובות בעולם!
 • כל הפרקים מכל העונות לצפייה מרתונית! מהפרק הראשון ועד האחרון
 • כל ההפקות המקור של YES במלואן ללא הגבלת זמן

עולם הילדים :

 • 5,000 תכנים בחינם בעולם הילדים*
 • 24/7 סרטי ילדים – חינם –עשרות סרטי ילדים, גם בדיבוב לעברית המתחדשים מידי יום
 • סדרות החודש – חינם–עשרות סדרות אהובות מערוצי הילדים, המתחדשות מידי חודש/חודשיים – לדוגמה: בובספוג, מולי וצומי, יובל המבולבל- מר עגבניה, ארתור, בייבילייד, דן מדען, קופיקו, ועוד מגוון סדרות נוספות
 • כוכבי הילדים- חינם :והסדרות של כוכבי הילדים חינם לילדים: יובל המבולבל, מיקי, מיכל הקטנה, הדוד חיים, רינת גבאי, רוי בוי, יעלי ועוד

השוואת אינטרנט בזק ADSL מול אינטרנט HOT – כבלים

מי החברה מובילה בסקרי השירות בתחום האינטרנט? 10 דברים שכדאי לדעת על תשתית האינטרנט של בזק מול הוט

1.העליונות הטכנולוגית: תשתית VDSL של בזק מול הכבלים של הוט

טכנולוגיית האינטרנט המהיר של בזק (VDSL) מבוססת על תשתית אינטרנט הנחשבת ליציבה והאיכותית ביותר שקיימת היום בשוק התקשורת, ולכן גם רוב חברות התקשורת הגדולות בעולם משתמשות בה. הטכנולוגיה מבוססת על תשתית NGN המספקת שירותי תקשורת על גבי סיבים אופטיים הפרושים בקרבת הבית. לצורך ההשוואה, חברת הוט משתמשת בתשתית כבלים בטכנולוגיית Docsis3 הנחשבת למוגבלת יותר, מכיוון שעל כבל הנחושת בתשתית זו "רוכבים" גם שירותי הטלפון והטלוויזיה, מה שפוגם במהירות הגלישה ואיכותה.

2.תשתית האינטרנט: הלקוחות מקבלים תשתית אינטרנט אישית

ברמת התשתית, אחד היתרונות המשמעותיים של בזק הוא שלקוחות בזק מקבלים תשתית אישית, שלא מושפעת מהשכנה מלמעלה או מהשכן בשכונה ממול. תשתית האינטרנט של הוט, לעומת זאת, היא תשתית שיתופית, כלומר כל השכנים והתושבים בבניינים מסביב גולשים ביחד על אותו הכבל. תשתית שיתופית כמו של הוט מושפעת מכמות הלקוחות האחרים באזור גיאוגרפי – ככל שיש יותר משתמשים התעבורה תחולק ביניהם, ובהתאם קצב הגלישה בפועל יהיה נמוך יותר. כלומר, אם השכן מלמעלה החליט "להוריד" סרט באינטרנט, והשכנה מלמטה "מורידה" את סדרת הטלוויזיה החביבה עליה, הגלישה במחשב עלולה להיות איטית ומרובת ניתוקים.

3.מהירות גלישה בפועל: רוחב הפס ומהירות גלישה

רוחב הפס (Bandwidth) הוא למעשה נפח הנתונים אשר ניתן להעביר ברגע נתון. לא משנה אם מדובר בשעת הבוקר, הערב או בסופי שבוע, המהירות של בזק בפועל תהיה תמיד אותה מהירות (ניתן לבדוק את מהירות הגלישה בכל עת כאן) ואינה מושפעת או נפגעת בשעות העומס. ברשת הכבלים של הוט לעומת זאת, הקצב בפועל משתנה בהתאם לאופי השימוש של הלקוחות האחרים.

4. פרישה ארצית: התשתית של בזק פרושה טוב יותר בכל הארץ

תשתית האינטרנט המהיר של בזק זמינה יותר ופרושה טוב יותר ברחבי מדינת ישראל, גם בישובים המרוחקים. למעשה בכל מקום שיש תשתית קו טלפון – ניתן לספק אינטרנט.

5. הסיב האופטי של בזק: כמו כביש מהיר מאוד

בשלוש השנים האחרונות בזק פרשה את רשת הסיבים האופטיים Bfiber ברחבי הארץ אצל מעל מיליון בתי אב, במטרה לאפשר שירותי אינטרנט בקצבים גבוהים במיוחד עד הבית (עד 1 ג'יגה). קרבת הסיבים לבתי הלקוחות מאפשרת לנו לספק שירותי פס רחב בקצבים גבוהים במיוחד ושירותים מתקדמים אחרים.

6. השקעה מגמתית וקבועה בתשתיות

הסיבות המרכזיות לפרישה הארצית הרחבה, התשתית האיכותית, היציבה והבטוחה – הן פשוט השקעה כספית רחבה בתשתיות הטכנולוגיות. בזק משקיעה כל שנה מיליוני שקלים במטרה לשפר ולשדרג את הטכנולוגיה ולעמוד בסטנדרטים טכנולוגיים בינלאומיים. לצד ההשקעה הטכנולוגית בזק משקיעה גם במערך השירות ומעניקה ללקוחות שירותים חדשניים ומתקדמים כמו שירות "בזק שלי" המאפשר לבצע מגוון רב של פעולות גם באופן עצמאי (מכל מקום ובכל זמן) ושירותי תמיכה מקצועית וטכנית שפועלים 24 שעות ביממה.

7.שירותי ערך מוסף: האינטרנט של בזק נותן ללקוחות יותר

לקוחות בזק נהנים מלא מעט שירותי ערך מוסף דוגמת: שדרוגי מהירויות הגלישה חינם (בשנים האחרונות לקוחות בזק נהנו משדרוגי מהירויות הגלישה בחינם וללא תוספת תשלום), אפליקציית גיבוי ענן Bcloud (שירות שניתן בחינם ללקוחות בזק, ומאפשר לגבות את הקבצים והמידע החשוב בענן, ללא הגבלת נפח מקום), אפליקציית Bphone לשיחות מחו"ל (שמאפשרת לבצע שיחות מחו"ל מהסמארטפון מכל מקום בעולם, באמצעות חיבור אינטרנט ובמחיר שיחת בזק רגילה בתוך ישראל), הטבות מתחלפות (בינואר 2016 בזק אפשרה ללקוחותיה להוריד בחינם, וללא הגבלת כמות, ספרים דיגיטליים מבין אלפי הספרים הדיגיטליים של "עברית", או הטבת Musix) ועוד ועוד ועוד.

8. אינטרנט אלחוטי: ציוד חדשני אצלכם בבית

לקוחות בזק לא רק נהנים מציוד חדשני בבית, אלא גם מאפשרויות טכנולוגיות רחבות יותר. בזק השיקה לאחרונה את הרשת האלחוטית בתקן AC לגלישה במהירות עד 1.6 Giga. הראוטר החדש Dual Band AC מעלה את הסטנדרטים בכל מה שקשור לריבוי המכשירים המחוברים לרשת הביתית במקביל, מאפשר חוויית גלישה בקצבים אולטרה מהירים בתוך הבית ונותן טווח קליטה רחב הרבה יותר מהראוטרים הישנים בתקן N. בנוסף, נתבי הרשת האלחוטית שלנו מאפשרים לצרכנים לנהל בקלות את הרשת הביתית בעזרת ממשק מתקדם בשפה העברית.

9.האינטרנט של בזק בטוח ומאובטח יותר

המשמעות של לגלוש באותה תשתית עם משתמשים נוספים (תשתית שיתופית) היא שקל יותר לפרוץ למחשב או להדביק אותו בווירוסים. האינטרנט של בזק מאובטח יותר בגלל שתי סיבות: האחת היא השימוש בתשתית פרטית – התשתית של בזק אינה משותפת למספר לקוחות ולכן לא חשופה להאזנות ולגניבת מידע ואין צורך להצפין אותה. הסיבה השנייה היא שימוש בציוד מתקדם וראוטרים – הממשק מאפשר הצפנה באמצעות סיסמה שתאפשר גלישה מאובטחת ותמנע גלישת גורמים לא רצויים על הרשת האלחוטית שלכם.

10.שירות לקוחות: בזק מובילה בסקרי לקוחות ומדורגת במקום הראשון

דו"ח פניות ציבור האחרון של משרד התקשורת, שהשווה בתחום תשתית האינטרנט בין הוט לבזק, קבע כי רמת השירות של בזק גבוהה יותר (ציון טוב) מזאת של הוט, שקיבלה ציון לקוי. מהדו"ח עולה כי בזק ממשיכה להשתפר בשירות בתחום תשתית האינטרנט ומדורגת במקום הראשון.

 

 

 

 

מה אפשר לקבל

מה מקבלים לקוחות בזק

מה הוט מציעה

תשתית  פרטית: האינטרנט שלכם – הוא רק שלכם שיתופית: משותפת לכל השכונה
טכנולוגיה סיב אופטי הנחשב ליציב ואיכותי ביותר בשוק התקשורת העולמי כבל נחושת שמושפע מהשימוש בשירותי הטלפון ובשירותי האינטרנט
שירותי ערך מוסף יש! האינטרנט של בזק נותן ללקוחות שלו יותר: אפליקציית Bcloud לגיבוי חינם בענן, אפליקציית Bphone ועוד ועוד אין. אפשר להצטרף גם לטלפון לטלוויזיה
שירות לקוחות * מובילים בשירות. רק 21% מהתלונות המוצדקות בתחום האינטרנט, דירוג: טוב דירוג: לקוי. 79% מהתלונות המוצדקות בתחום האינטרנט
אינטרנט אלחוטי WiFi ראוטר Dual Band בתקן AC החדש, המאפשר ליהנות מגלישה ב-2 תדרים נפרדים, לקבלת תקשורת במהירויות גבוהות יותר ותשתית "נקייה מהפרעות" ועם טווח קליטה רחב יותר ראוטר HOTBOX בתקן N
מהירות גלישה בפועל המהירות של בזק בפועל תהיה תמיד אותה מהירות תלויה בעומסי השימוש בסביבה הגאוגרפית

כדאי לדעת! בכל ביקור באתרנו, אחת לחודש לפחות, תוכלו לחסוך בין

15%-20%
חיסכון
בממוצע בהוצאות התקשורת החודשיות למשק הבית לחודש

רוצים להתעדכן בכל המבצעים החדשים ביותר?

הירשמו ותהנו מהמחירים הכי זולים בארץ!